19 Eylül 2014 Cuma

HİSARCIK M.Y.O DA KONFERANS

hisarcik-myo-da-konferans

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) Hisarcık Meslek Yüksekokulunun düzenlemiş olduğu Kariyer Günleri kapsamında Tahtalı İnşaat sahibi Mehmet Ali Tahtalı, Buca eski Belediye Başkanı Mimar Cemil Şeboy, Mimar Sayın Güray Bulaç, ve işadamı Süleyman Tahtalı'nın katıldığı “Emlak, Emlakçılık ve Yerel Yönetimler” konulu konferans düzenlendi
21 Mart 2013 Perşembe 10:14

                    Hisarcık Meslek Yüksekokulu Mehmet Ali Tahtalı Amfisinde düzenlenen konferansın açılışında konuşan Tahtalı İnşaat sahibi Mehmet Ali Tahtalı,” Ben bir Hisarcık’lı olarak içinizden birisiyim. Sizlere bu şirin ilçemizi ve bu okulu seçtiğiniz için teşekkür ediyorum. Hisarcık farklı bir yerdir. İlk geldiğinizde sosyal yönü sizi kötü etkilemiş olabilir. Ama alıştıktan sonra Hisarcık unutulmayacaktır. Hisarcık’lı olmak, Hisarcık’ta yaşamak bir ayrıcalıktır. Burada yıllarca ticaret yaptıktan sonra 1995 yılında İzmir Buca’ya göç ettim ve burada müteahhitliğe başladım. İlk zamanlarda çok büyük zorluklar çektim. Bunda okuyamamış olmamın da etkisi vardı. Çünkü okumak istememe rağmen rahmetli babam tek evladım elimden gider kaygısıyla beni okutmayacağını söylemişti. Ama ben çocuklarımı okuttum ve zamanı geldiğinde işlerimi onlara devrettim. Siz öğrenci kardeşlerimi her zaman Buca’ya beklerim.” diye konuştu.    

 

            Daha sonra söz alan Tahtalı İnşaat yetkilisi Süleyman Tahtalı,” Burada sizlerle olmak ayrı bir keyif ve ayrı bir zevk. Bende bu yüksek okuldan mezun oldum. Bu sıralardan ayrılmış bir insan olarak bu daveti zevkle kabul ettim. Katılımınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum. Hangi bölümde okursanız okuyun ya da hayat felsefeniz, hayat düşünceniz, hayata bakış açınız farklı olabilir. Ama emin olunki burada yaşadığınız 2–3 yıl, burada kazanmış olduğunuz dostluklar, özgüven ve birçok şey, hayatımızın ilerleyen dönemlerinde sizlere çok şey kazandıracaktır. Burada emlak bölümünde okuyorsunuz emlakçılık yapmayabilirsiniz veya bu sektörle uğraşmayabilirsiniz, ama şundan kesinlikle emin olun ki burada kazandıklarınız ve özgüveniniz size ileride o kadar faydası olacak ki, bunun farkında olmayacaksınız.” Okuyacağız da ne olacak” diye düşünebilirsiniz. Ama emin olun buradaki bilgi ve kazanımlarınız, arkadaşlıklarınız ilerleyen dönemlerde hayatınızda çok büyük izler bırakacağına ve sizlere çok büyük kazanımları olacağına inanıyor ve başarılar diliyorum.”dedi. 

 

          Doğru yerde doğru zamanda bulunmanın önemine değinen Buca Eski Belediye Başkanı Mimar Cemil Şeboy,” Hükümetin nerede hangi projeleri yaptığını takip etmeniz lazım. Zaten emlaktan zengin olanlarda böyle zengin oldu. Çok önceden projelerin uygulandığı yerlere gidip gördüler, aldılar veya tavsiye ettiler. Oradan siz komisyonunuzu alacak veya yatırım yapacaksınız. Özel firmalar kamu desteği görmezselerse parselasyon planı olmazsa, imar planı yapmazsanız nereye bina yapacak? Bu nedenle kamu ile özel firmalar birlikte hareket etmeli.” diye konuştu. 

           Mimar Güray Bulaç ise Türkiye’nin birçok yerinde hayata geçirdikleri önemli projeler konusunda öğrencileri sinevizyon gösterisi eşliğinde bilgilendirdi.

Konferans sonunda katılımcılara Hisarcık Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aykut Acar tarafından plaket verildi.


 

 

 Haber okunma sayısı: 641

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

vefat-haberi

VEFAT HABERİ

08 Eylül 2014 Pazartesi 11:27
vefat-haberi

VEFAT HABERİ

08 Eylül 2014 Pazartesi 11:10
hisarcik-belediye-meclisinde-ilk-kadin-uye

Hisarcık Belediye Meclisi'nde İlk Kadın Üye

09 Nisan 2014 Çarşamba 09:29